...:::FAN CLUB:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:::FAN CLUB:::...

Diziler,Sarkıcılar,Oyuncular...

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

şahan biyografi

YazarMesaj
elif-95
Admin
elif-95

şahan biyografi Empty
MesajKonu: şahan biyografi   şahan biyografi Icon_minitimeC.tesi Haz. 16, 2007 11:55 pm

Tokat'ın Zile İlçesinde doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle çocukluğu çeşitli taşra kasabalarında geçti.Yazdıklarını yayınlama fırsatını Üniversite tahsili (G.Ü.M.E.F) için Ankara'ya gelmesinden sonra buldu. Mavera, (eski) Zaman gazetesi, ikindi yazıları, kelime, üç nokta, hatay, dolunay, düşün, itiraz, ülke, gerçek hayat gibi dergilerde yayınladı. Şiirde ikinci yeni kuşağının ve özellikle İsmet Özel'in etkisinde kaldı. Genelde toplumsal temaları işleyen Çoker aynı zamanda resim ve tiyatro ile ilgilenmektedir.

Tiyatro eserlerini Absürt yazdı. Kralın atları, sevgili celladım, babam bana televizyon aldı, Milenyuma göndermeler, ben büyüyünce tilki olacaam! , amatör topluluklar ve öğrencilerince sergilendi.

Yağlı boya ve kara kalem resim çalışmaktadır. Kendisi eserlerinin aslında birer yağlı-boya karamizah olduğunu savunmaktadır. Anadolu kültürünün de sürrealist bir çok ögeyi barındırdığını, bir çeşit modern halk ozanı olduğunu
söylemektedir.

' Üretilen her sanat eseri Dünya'nın anlamlandırılmasına önemli bir katkıdır; ancak ülkemizdeki sanat sevicileri sağırlar diyaloğu içerisindedir. Kıpır kıpır ve canlı binlerce üretimi ve bu üretimin yeşerdiği alanları ısrarla görmemezlikten gelmelerinin arkasında, kendi payidar olma düzlemlerini ellerinden kaçırmak istememeleri yatmaktadır' diyen Çoker, İzmir'de eğitim yöneticisi olarak görev yapmaktadır.
https://dizilerimiz.yetkin-forum.com
elif-95
Admin
elif-95

şahan biyografi Empty
MesajKonu: Geri: şahan biyografi   şahan biyografi Icon_minitimeC.tesi Haz. 16, 2007 11:55 pm

sizce nasıl bir yaşam öyküsü var??????
https://dizilerimiz.yetkin-forum.com

şahan biyografi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-